Zdrowe farbowanie!

Sie 31, 2016 by

Zdrowe farbowanie!

Bez względu na to czy od lat samodzielnie farbujecie włosy, czy dopiero zaczynacie to robić – jest kilka etapów poprawnej koloryzacji, o których trzeba pamiętać. Z pozoru nieistotne czynności, mogą mieć wpływ na kondycję włosów oraz finalny efekt. Sprawdźcie czy o niczym nie zapomniałyście!

Przed farbowaniem

Aby zabieg przebiegł jak najlepiej, należy przygotować się już odpowiednio wcześniej. Zacznijcie używać głęboko odżywiającej maski, która sprawi, że Wasze włosy będą mocne i gotowe do przyjęcia farby. Dwa dni przed planowaną koloryzacją warto jest przeprowadzić próbę uczuleniową. Uchroni to Was od ewentualnej reakcji alergicznej, która może wystąpić nawet gdy farbujecie włosy od lat tą samą farbą. Jeśli w ciągu dwóch dni nie pojawi się zaczerwienienie, wysypka bądź swędzenie, możecie spokojnie nakładać farbę.

Bez drastycznych zmian

Wybierzcie taki odcień, który nie będzie różnił się od Waszego koloru włosów o więcej niż dwa tony – zminimalizujecie wtedy ryzyko osiągnięcia niepożądanego efektu. Ponadto dobierzcie kolor pasujący do Waszej karnacji. Ciepłe odcienie będą współgrać ze skórą matową, natomiast odcienie chłodne będą idealne zarówno dla osób o ciemnej karnacji, jak i tych o jasnej, zaróżowionej cerze.

Nakładanie farby

Warto pamiętać, by sięgnąć po farbę zawierającą naturalne składniki, dzięki którym nawet podczas farbowania będziecie chronić swoje włosy. Do zabiegu przystąpcie 1-2 dni po umyciu włosów, ponieważ niezwykle istotna jest naturalna bariera ochronna, która powstaje w tym czasie na skórze głowy. Przed rozpoczęciem zabiegu nałóżcie krem na skórę wokół włosów, aby uniknąć zabarwienia. Farbę należy dokładnie rozmieszać, tak aby uzyskać jednolitą konsystencję. Pamiętajcie, że w wyższej temperaturze farba działa szybciej, więc nałóżcie ją najpierw na końcówki, a na koniec przy skórze głowy, aby kolor na całej długości miał ten sam odcień. Odwrotnie jest w przypadku odrostów, podczas ponownego farbowania, dobrym wyjściem jest też nałożenie farby tylko na nie. Warto zwrócić uwagę na strukturę włosa, ponieważ włosy cienkie, podobnie jak włosy przesuszone lub po trwałej ondulacji, wchłaniają farbę dużo szybciej niż włosy grube. Aby uzyskać kolor jak po wyjściu z salonu, dokładnie nałóżcie farbę na wszystkich pasmach.

Dalsza pielęgnacja

Gdy nasze włosy mają już pożądany odcień, koniecznie zadbajcie o nie po koloryzacji. Do codziennej pielęgnacji warto używać masek i odżywek przeznaczonych dla włosów farbowanych, a szampon  zmywać jedynie chłodną wodą. Pamiętajcie, że gorąca woda otwiera łuski włosa i wypłukuje barwnik. Ponadto należy chronić włosy przed chlorowaną i słoną wodą, a także przed promieniami UV, które powodują wysuszenie, blaknięcie czy zmianę koloru.

Powiązane posty

Podziel się


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/labpharma/public_html/zdrowefarbowanie/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + 18 =