Prawidłowe mycie włosów – to proste!

Sie 5, 2016 by

Prawidłowe mycie włosów – to proste!

Mycie włosów jest czynnością wykonywaną bardzo często, łatwo zatem popaść w rutynę i zapomnieć o ważnych elementach składających się na tę czynność. Aby zachować odpowiednią kondycję włosów i poprawić ich wygląd, należy przestrzegać tych zasad:

Rozczesywanie

Tę czynność chyba najczęściej pomijamy. Zanim zmoczymy włosy, zawsze należy je rozczesać, aby zapobiec tworzeniu się kołtunów. Dodatkowo, proces ten pomaga pozbyć się resztek kosmetyków, które stosujemy podczas codziennej stylizacji (np. lakier, guma czy żel). Dopiero wtedy możemy zwilżyć włosy ciepłą wodą – ale nie gorącą!

Mycie

Oczywiście zanim rozpoczniemy mycie, należy wcześniej zaopatrzyć się w odpowiedni szampon, dopasowany do naszych włosów. Powinniśmy też pamiętać o stosowaniu odpowiedniej ilości tego produktu. Do włosów krótkich i średniej długości ilość szamponu powinna odpowiadać objętości orzecha włoskiego. W przypadku długich włosów, potrzeba będzie nieco więcej. Do odmierzonej ilości szamponu warto dodać odrobinę wody i dopiero wtedy zacząć wmasowywać preparat we włosy. Czynność tę najlepiej przeprowadzić okrężnymi ruchami. Pamiętajcie – warto też poświęcić chwilę na masaż skóry głowy! Poprawi to jej ukrwienie oraz, niewątpliwie, uprzyjemni cały proces.

Spłukiwanie

Choć jest to jeden z najłatwiejszych elementów mycia włosów, to często wiele osób popełnia jeden bardzo ważny błąd.  Temperatura wody podczas spłukiwania powinna być chłodniejsza aniżeli przy ich moczeniu. Dzięki temu łuski włosów zostaną domknięte, a co za tym idzie nie będą tak podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dodatkową korzyścią jest również wygładzenie powierzchni włosa i odbijanie światła. Efekt – włosy będą bardziej błyszczące.

Suszenie i czesanie

Nawet odpowiednio spłukane włosy zaraz po umyciu są bardzo wrażliwe, dlatego nie wolno ich pod żadnym pozorem pocierać. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście delikatne dociskanie włosów ręcznikiem, przez co zbierzemy resztki wody, która pozostała na kosmykach. Głowę można też owinąć materiałem i dać mu wchłonąć nadmiar wilgoci. Ostatnim działaniem w tym procesie jest ponowne rozczesanie. W przypadku mokrych włosów najlepiej zaopatrzyć się w grzebień lub szczotkę z szerokimi zębami – dzięki temu unikniemy szarpania i uszkodzeń struktury włosa.

Powiązane posty

Podziel się


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/labpharma/public_html/zdrowefarbowanie/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine − seven =