Pielęgnacja włosów latem

Sie 14, 2014 by

Pielęgnacja włosów latem

Lato.Większość z nas czeka na nie z utęsknieniem. Tej radości nie podzielają jednak nasze włosy, które gdyby tylko mogły schowałyby się przed słonecznymi promieniami. Spędzone na plaży godziny nie służą niestety tak dobrze naszym włosom, jak nam samym.

Gorące powietrze, chlor, wiatr i słone kąpiele –to one odpowiedzialne są za to, że nasze włosy przesuszają sięi odbarwiają. Pod wpływem słonecznych promieni włosy zaczynają się rozdwajać, stają się łamliwe i tracą swój blask.

 

 

Oto kilka wskazówek jak chronić włosy latem:

1. Odżywianie przede wszystkim – chcąc cieszyć się gładkimi i lśniącymi włosami należy stosować różnego rodzaju kuracje wzmacniające. Dzięki specjalnym maskom i odżywkom łuska włosa zostaje zamknięta, a jego powierzchnia wygładzona.

2. Nawilżaj i…jeszcze raz nawilżaj – szampon i odżywka to absolutne minimum, możesz również zadbać o nawilżanie włosów od wewnątrz przyjmując odpowiednie suplementy diety.

3. Nie bądź panną z mokrą głową –po umyciu włosów wysusz je w pomieszczeniu; pozostawione na włosach krople wody skupiają promienie słoneczne (działają jak soczewka) i tym samym uruchamiają procesy chemiczne. Powstałe w ten sposób wolne rodniki przenikają do włókien keratynowych i uszkadzają ich strukturę.

4. Patrz, co kupujesz –wybierz te kosmetyki, które nadają się do letniej pielęgnacji włosów. Produkty te można łatwo rozpoznać po żółtym opakowaniu lub narysowanym słoneczku. Kosmetyki przeznaczone do letniej pielęgnacji powinny zawierać w swoim składzie filtry, które zapobiegną przedostawanie się promieniu UV do wnętrza włosa.

5. Zadbaj, by nic się nie poplątało –jeśli jesteś posiadaczką długich włosów zwiąż je przed pójściem na plażę, ochroni to włosy przed splątaniem i szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

6. Nie bój się nożyczek – podetnij włosy przed wyjazdem; ten prosty zabieg momentalnie wzmocni Twoje włosy i sprawi, że będą bardziej podatne na układanie.

7. Częste mycie wydłuża życie – latem nasze włosy powinny być myte codziennie (niezależnie od tego czy właśnie wróciliśmy z plaży czy też pławiliśmy się w basenie). Pamiętajmy, że o tej porze roku nasze włosy narażone są na silniejsze przetłuszczanie. Głowę należy myć delikatnie, pod strumieniem letniej wody. Istotne jest, by do codziennej pielęgnacji wybierać naturalne kosmetyki.

8. Noś kapelusz, noś – najlepszą ochronę przed słonecznymi promieniami zapewnią naszym włosom nakrycia głowy. Powinniśmy pamiętać o nich zwłaszcza wtedy, gdy planujemy spędzić na słońcu więcej czasu. Cień to najlepszy przyjaciel farbowanych (i nie tylko!) włosów.

9. Woda zdrowia doda – po kąpieli w basenie czy morzu spłucz włosy pod prysznicem i wysusz je ręcznikiem, taki zabieg uchroni włosy przed działaniem szkodliwej dla nich mieszanki soli lub chloru w połączeniu ze słońcem. Jeśli nie masz w pobliżu żadnego natrysku spłucz włosy wodą mineralną.

10. Wiedz, co jest dla Ciebie dobre – stosuj produkty odpowiednie do Twojego rodzaju włosów. Jeśli farbowałaś włosy, to myj je preparatami przeznaczonymi do pielęgnacji włosów farbowanych.

Wprawdzie o włosy należy dbać przez cały rok, lecz to właśnie latem wymagają one największej pielęgnacji. Zapewnij im kompleksową ochronę i ciesz się piękną i zdrową czupryną!

Powiązane posty

Tagi

Podziel się


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/labpharma/public_html/zdrowefarbowanie/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

1 Comment

  1. ola

    Ja przede wszystkim zaczęłam walkę z wypadaniem przy pomocy skrzypolenu z biotyną i z tego co wdze powinnam ją wygrać.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − nine =