Pielęgnacja ciemnych włosów

Sie 19, 2016 by

Pielęgnacja ciemnych włosów

Blond, brąz, czerń, a może jeszcze inny kolor? Paleta barw dostępnych w sklepach jest bardzo duża. Ale co należy zrobić, jeśli już posiadamy nasz upragniony kolor? Pielęgnacja włosów to bardzo złożony proces – uzależniony od wielu czynników. Zależy między innymi od porowatości włosów, ich kondycji oraz koloru! W tym wpisie przygotowaliśmy dla Was kilka porad, jak dbać o ciemne włosy –  zarówno naturalne, jak i farbowane.

Dedykowane produkty

Zarówno w przypadku naturalnego koloru, jak i uzyskanego za pomocą farby, należy pamiętać o odpowiednim doborze kosmetyków. Na półkach sklepów można znaleźć dedykowane szampony czy odżywki, stworzone specjalnie do pielęgnacji danego koloru włosów. Warto również pamiętać, aby przy produktach działających odżywczo, zaopatrzyć się w te, których nie trzeba spłukiwać. Jednym z nich jest nasza kuracja dwufazowa, dzięki której włosy będą błyszczące, a kolor bardziej wyrazisty.

Odpowiednie odżywienie

Niestety, w przypadku ciemnych włosów, pigment znajdujący się w środku absorbuje promienie światła, przez co włosy stają się matowe i brakuje im blasku. Dodatkowa ingerencja w postaci suszarki, czy innych produktów służących do stylizacji, niestety nasila ten proces. Dlatego przy doborze kosmetyków, zwróćcie szczególną uwagę na ich skład. Naturalne składniki, które są zawarte np. w szamponie Biokap do częstego użycia powodują, że włosy są gładkie i błyszczące, a co za tym idzie uwydatniają głębię koloru.

Filtr UV

O ochronie włosów przed szkodliwym promieniowaniem należy pamiętać w przypadku każdego koloru, łatwo bowiem o wypłowienie koloru oraz osłabienie włosów. Oczywiście, noszenie kapelusza lub czapki pomoże, warto jednak też pamiętać o produktach, które zawierają składniki mające na celu ochronę naszych włosów. Jednym z nich jest odżywka Biokap, która posiada naturalny filtr UV. Wyjście na słońce nie będzie Wam straszne!

Powiązane posty

Podziel się


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/labpharma/public_html/zdrowefarbowanie/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four + two =