Pielęgnacja ciemnych włosów

Sie 19, 2016 by

Pielęgnacja ciemnych włosów

Blond, brąz, czerń, a może jeszcze inny kolor? Paleta barw dostępnych w sklepach jest bardzo duża. Ale co należy zrobić, jeśli już posiadamy nasz upragniony kolor? Pielęgnacja włosów to bardzo złożony proces – uzależniony od wielu czynników. Zależy między innymi od porowatości włosów, ich kondycji oraz koloru! W tym wpisie przygotowaliśmy dla Was kilka porad, jak dbać o ciemne włosy –  zarówno naturalne, jak i farbowane.

Dedykowane produkty

Zarówno w przypadku naturalnego koloru, jak i uzyskanego za pomocą farby, należy pamiętać o odpowiednim doborze kosmetyków. Na półkach sklepów można znaleźć dedykowane szampony czy odżywki, stworzone specjalnie do pielęgnacji danego koloru włosów. Warto również pamiętać, aby przy produktach działających odżywczo, zaopatrzyć się w te, których nie trzeba spłukiwać. Jednym z nich jest nasza kuracja dwufazowa, dzięki której włosy będą błyszczące, a kolor bardziej wyrazisty.

Odpowiednie odżywienie

Niestety, w przypadku ciemnych włosów, pigment znajdujący się w środku absorbuje promienie światła, przez co włosy stają się matowe i brakuje im blasku. Dodatkowa ingerencja w postaci suszarki, czy innych produktów służących do stylizacji, niestety nasila ten proces. Dlatego przy doborze kosmetyków, zwróćcie szczególną uwagę na ich skład. Naturalne składniki, które są zawarte np. w szamponie Biokap do częstego użycia powodują, że włosy są gładkie i błyszczące, a co za tym idzie uwydatniają głębię koloru.

Filtr UV

O ochronie włosów przed szkodliwym promieniowaniem należy pamiętać w przypadku każdego koloru, łatwo bowiem o wypłowienie koloru oraz osłabienie włosów. Oczywiście, noszenie kapelusza lub czapki pomoże, warto jednak też pamiętać o produktach, które zawierają składniki mające na celu ochronę naszych włosów. Jednym z nich jest odżywka Biokap, która posiada naturalny filtr UV. Wyjście na słońce nie będzie Wam straszne!

Powiązane posty

Podziel się

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 17 =