Ochroń swoje włosy przed słońcem!

Lip 15, 2016 by

Ochroń swoje włosy przed słońcem!

Lato to czas relaksu i wypoczynku. Dla naszych włosów nie jest to jednak najlepszy okres, ponieważ gorące powietrze i silne promienie słońca skutecznie osłabiają ich kondycję. Co zrobić, aby pomóc naszym włosom przetrwać wakacje i zachować ich piękny i zdrowy wygląd? Oto kilka sprawdzonych sposobów:

Nakrycie głowy

To skuteczny i sprawdzony sposób, który niewątpliwie pomaga w ochronie naszej głowy. Podczas wizyty na plaży czy po prostu długiej obecności na słońcu, warto zabrać ze sobą to modne akcesorium. Należy jednak pamiętać, aby nie było ono zbyt ciasne, tyczy się to zarówno czapeczek, kapeluszy, jak i opasek. Pod wpływem ucisku skóra głowy szybko się poci, co na dłuższą metę nie będzie ani zdrowe, ani atrakcyjne. W tym sezonie zachęcamy do sięgnięcia po obszerny kapelusz – świetnie sprawdzi się niemalże podczas każdej okazji.

Mycie

W okresie letnim nasza skóra poci się znacznie obficiej niż podczas innych pór roku, dlatego też mycie głowy odbywa się dużo częściej.  Aby uniknąć przesuszenia włosów, należy zaopatrzyć się w delikatne szampony do częstego stosowania. Pozbawione są one drażniących substancji, w tym SLS oraz parabenów i nie tylko ułatwią codzienną pielęgnację, ale też sprawią, że włosy będą milsze w dotyku i zdrowsze.

Intensywne odżywianie

Wbrew pozorom, to właśnie w lato nasze włosy wymagają najwięcej uwagi w ciągu całego roku. Dlatego warto zadbać o nie stosując dodatkowe kosmetyki do pielęgnacji. Ponieważ gorące promienie słońca mocno wysuszają nasze włosy, warto postawić na odpowiednią odżywkę, która poza intensywnym nawilżeniem posiada również filtry UV.

Suszenie

Często wydaje nam się, że skoro jest ciepło na zewnątrz, nie musimy dodatkowo suszyć naszych włosów. Jednak wychodzenie z domu z mokrymi włosami wcale nie jest dla nich najlepszym rozwiązaniem! Krople wody wyparowują znacznie szybciej pod wpływem słońca, co może doprowadzić do bardzo gwałtownego przesuszenia zarówno włosów, jak i skóry głowy. Oczywiście, suszarka również nie jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego też zachęcamy, by pozwolić włosom wyschnąć w sposób naturalny jeszcze w domu. Podczas lata naprawdę nie zabierze to dużo czasu!

Powiązane posty

Podziel się

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + six =