Metamorfozy, czyli baw się kolorami z Biokapem

Gru 31, 2012 by

Biokap dysponuje 35 kolorami w swojej palecie barw. A co jeśli chcecie uzyskać odcień, którego w palecie nie ma? Dziewczyny, weźcie sprawy w swoje ręce i same bądźcie kreatorkami swojego stylu i koloru. Możecie po prostu kolory pomieszać 🙂
Zacznijmy od pogrupowania kolorów 🙂 Są:
Naturalne i beże (grupa neutralna)
Miedzie, czerwienie i złotości (grupa ciepła)
Popiele, platyny, srebra, fiolety (grupa zimna).

Łączenie poziomów

Jeśli chcecie uzyskać poziom 4.0, który w palecie nie figuruje, możecie spokojnie połączyć dwa kolory 3.0 i 5.0. Dzięki mieszaniu zbliżonych do siebie poziomów, możecie otrzymać niesamowity efekt, jednak łączenie dalekich od siebie poziomów mija się z celem, gdyż kolor ciemniejszy zdominuje i tak ten jaśniejszy.

 

 

 

 

 

 

Łączenie odcieni

Odcienie naturalne (które mają zero po kropce) możemy dowolnie mieszać z ciepłymi lub zimnymi.
Kolory beżowe możemy łączyć zarówno z ciepłymi, jak i zimnymi. Sam ten kolor jest już kombinacją popielatego i złota, dlatego w tym przypadku możemy sobie pozwolić na takie kolorystyczne awangardy. W przypadku innych kolorów obowiązuje jedna zasada – ciepłe mieszamy z ciepłymi odcieniami, a zimne z zimnymi.

Biokapem możecie przyciemnić włosy o 1-2 tony. Przy mocno rozjaśnionych włosach najlepiej przyciemnić mieszanką farby naturalnej z ciepłą. Jeśli marzy Wam się zmiana odcienia włosów z ciepłego na zimny, to radzę najpierw użyć naturalnego koloru, a po minimum 2 tygodniach zafarbować wybranym zimnym odcieniem.

To, po krótce są podstawowe zasady mieszania farb. Samodzielne farbowanie i mieszanie kolorów to świetna zabawa, jednak pamiętajcie, że eksperymentujecie na swoich włosach! Dlatego należy przestrzegać pewnych reguł, by potem oszczędzić sobie rozczarowania.

Mam jeszcze jedną dla Was wiadomość 🙂 Swoje metamorfozy możecie fotografować i przesyłać mi na adres mailowy konkurs@biokap.pl . Najciekawsze zostaną nagrodzone i opublikowane na blogu. Najważniejsze zasady:
– metamorfozy muszą dotyczyć zmiany koloru, z udziałem farby Biokap,
– do każdego zgłoszenia musi być dołączona zgoda na publikowanie zdjęć na profilu facebookowym Biokapu oraz na blogu.

Życzę pomyślnych farbowań i udanych metamorfoz 🙂


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/labpharma/public_html/zdrowefarbowanie/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

10 Comments

 1. abbycyz

  super wpis!

 2. Anonim

  Fajny post ! Wszystkiego najlepszego w nowym roku!

 3. Magda

  Witam, własnie zakupiłam tą farbę i jestem ciekawa czy spełni moje oczekiwania:)

 4. Dagmara

  Czekam na więcej postów z wymieszanymi kolorami!

 5. Katarzynka

  Uwielbiam farby Biokap. Czy wiecie jak mozna stworzyć sloneczną rudośc z farb Biokap? Jestem bardzo ciekawa

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 4 =