Kolor włosów a typ urody

Paź 21, 2016 by

Kolor włosów a typ urody

Włosy są oprawą twarzy, ale czy wiecie jaki kolor jest dla Was odpowiedni? Posłużcie się charakterystyką pór roku i dopasujcie kolor włosów idealny dla Waszej urody. Aby ułatwić Wam zadanie, w nawiasach umieściliśmy numery naszych farb, którymi osiągniecie pożądany efekt.

 

 

 

 

 

 

 

 shutterstock_119825017 Wiosna

Osoby o tym typie urody mają jasną skórę o brzoskwiniowym bądź złotawym zabarwieniu, a ich oczy są zwykle niebieskie, zielone lub brązowe. Naturalnym kolorem włosów w tym przypadku jest blond, jednak czasem mogą być to również włosy ciemne lub rude.

Jeśli macie urodę typową dla Wiosny, najlepiej będą Wam pasować ciepłe odcienie. Dobrze będzie Wam w miodowych blondach (7.3 i 7.33), złocistych brązach (5.3 i 6.3), miedzianych (6.4) oraz ciepłych czerwonych odcieniach (7.4). Nie powinnyście natomiast farbować się na platynę ani na czarno, bo możecie wyglądać niekorzystnie.

 

shutterstock_499306375Lato

Ten typ urody charakteryzuje jasny, różowy odcień skóry, wpadający w chłodne tony oraz niebieskie bądź szare oczy. Jest charakterystyczny dla blondynek i brunetek.

Jeśli macie letni typ urody wybierzcie popielate blondy (7.1 i 8.03) i brązy (5.0 i 5.05) bądź platynowy blond (10.0). Jeśli chcecie postawić na czerwienie, weźcie pod uwagę te z niebieskimi akcentami, np. śliwkowy (5.22). Unikajcie jednak ciepłych barw, bo mogą one kłócić się z Waszym typem urody.

 

shutterstock_106174592Jesień

Skóra u osób z jesienną urodą jest złocisto-beżowa, zwykle bardzo delikatna i często występują na niej piegi. Oczy tych osób mają wszystkie odcienie zieleni, błękitu i brązu. Naturalnymi kolorami dla Jesieni są włosy rude oraz rudawe brązy i blondy.

Kolory włosów, które sprawdzą się w tym przypadku to kasztanowy (2.9 i 4.4), brązowy (5.06 i 5.34), miedziany (6.4) i rudy (7.33 i 7.4). Jeśli chcecie postawić na blond, wybierzcie złote odcienie. Unikajcie natomiast zimnych brązów oraz czerni.

 

shutterstock_257807479Zima

Osoby o tym typie urody mają jasną, porcelanową lub oliwkową skórę, o niebieskim zabarwieniu. Charakterystyczne kolory oczu to brąz, mroźny niebieski lub intensywnie zielony. Naturalny kolor włosów to brąz oraz czerń z granatową i szarą poświatą, jeśli jednak macie zimowy typ urody i chcecie przefarbować włosy, idealnie sprawdzi się ciemny brąz (3.0 i 4.0), hebanowa czerń (1.0), mahoń (5.5 i 7.5) i wiśnia (6.66). Nie powinnyście jednak farbować włosów na rudo.

 

Powiązane posty

Podziel się


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/labpharma/public_html/zdrowefarbowanie/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − 7 =