CAŁA PRAWDA O SKŁADZIE BIOKAP

Maj 13, 2013 by

Koloryzujące produkty kosmetyczne BIOKAP dostępne są w dwóch seriach: Nutricolor (seria pomarańczowa) oraz  Nutricolor Delicato (seria zielona). Produkowane są w większości z wyselekcjonowanych składników, pozyskiwanych w drodze ekstrakcji lub derywacji olejków roślinnych i/lub z innych części roślin, takich jak korzenie, nasiona i liście. Nie ma wśród nich składników pochodzenia zwierzęcego.

biokap.pomarbiokap.delicato

 

 

 

 

 

pszenica

 

90% NATURALNYCH SKŁADNIKÓW

Przewaga składników roślinnych w farbach BIOKAP jest tak duża, iż można stwierdzić, że mieszanka koloryzująca skomponowana jest w ponad 90% z surowców naturalnych. Pozostałe 10% składników jest pochodzenia syntetycznego i ogranicza się tylko do tych, których nie można pozyskać ze źródeł naturalnych. Są to np. emulsyfikatory, stabilizatory, środki konserwujące, utleniacze i barwniki.

Mówiąc o 90% naturalnym składzie, jasno wskazujemy, że farby BIOKAP nie są w pełni pozbawione substancji chemicznych, które stanowią 10% składu. Nie zawierają natomiast związków tj. rezorcyna, amoniak, parabeny, silikony, SLS a seria delicato dodatkowo nie zawiera parafenylenodiaminy (PPD) i pochodnych tego związku. Przy tym Nutricolor Delicato charakteryzuje się inną kombinacją barwników i nie ma w składzie substancji zapachowych. Na tym polega podstawowa różnica pomiędzy seriami.

 

ideaIDEA

Idea, która przyświecała przy tworzeniu farb BIOKAP polegała na tym, aby poprzez połączenie barwników do włosów z aktywnymi surowcami naturalnymi, uzyskać produkt zapewniający maksimum ochrony i dbałości  o skórę głowy i włosy. Jedocześnie, chodziło o to, by stworzyć paletę wielu barw i zapewnić 100% pokrycia siwych włosów długotrwałym kolorem. Nie udałoby się spełnić obu warunków bez współudziału składników naturalnych i syntetycznych.  Jednakże związków syntetycznych procentowo jest znacznie mniej i nie ma tu znaczenia ich liczba znajdująca się na liście składników.

 

ZAWARTOŚĆ SKŁADNIKÓW SYNTETYCZNYCH

Skład procentowy zależy od faktycznej ilości każdej poszczególnej substancji i stąd 90% naturalny skład oznacza łączną procentową zawartość składników naturalnych i tym samym 10% składników syntetycznych oznacza zawartość procentową tych składników w gotowym produkcie.  Dla przykładu 20 różnych składników może w sumie składać się na 2% całego składu i na odwót. Na wszystkich produktach kosmetycznych ilość procentowa danej substancji określana jest przez kolejność na liście składników. Oznacza to, że im bliżej początku tej listy tym większa procentowa zawartość danej substancji a im dalej (im bliżej końca) tym mniejsza. Dlatego najlepiej jeśli najbardziej drażniące substancje występują na samym końcu. W farbach BIOKAP na końcu znajdują się barwniki chemiczne i  niezależnie od ich liczby, ich zawartość procentowa nigdy nie przekracza 2,5%. Im jaśniejszy kolor tym ten procent jest niższy. Użycie w farbach BIOKAP wielu barwników różnego rodzaju o bardzo maleńkich stężeniach wiązało się z ogromnym wysiłkiem naukowym i produkcyjnym. Chodziło jednak o to, aby zminimalizować ryzyko uwrażliwienia się skóry na któryś z nich.

 

5.0.2P1OCHRONA

Aby możliwe jak najefektywniej zniwelować szkodliwe działanie substancji syntetycznych, farby BIOKAP zawierają bogaty wachlarz składników naturalnych.  Kwasy lipidowe stosowane w farbach BIOKAP uwalniają kwasy owocowe na fragmentach skóry najbardziej narażonych na podrażnienia. Dodatkowo farby zawierają składniki roślinne, które są w stanie zachować warstwę lipidową na skórze. Właściwość ta daje silny efekt odżywczy na włosach. W skład najbardziej aktywnych składników naturalnych wchodzą: kwasy owocowe, proteiny roślinne (sojowe, ryżowe, owsiane i pszenne), olejek arganowy oraz wyciąg z wierzby, który jest naturalnym filtrem UV. Szerszy opis tych składników znajduje się na samym dole.

 

medycznePOTWIERDZENIA MEDYCZNE

Wszystkie farby zostały przebadane klinicznie. Każdy kolor był testowany dermatologicznie na próbie kilkunastu ochotniczek. Wyniki tych badań są dostępne.  Farby posiadają także pozytywną opinię Krajowego Konsultanta ds. Dermatologii w Polsce, który potwierdza właściwości farb związane z ich składem oraz stopniem ochrony skóry, pisząc, że „Ze względu na swój naturalny skład BIOKAP nie wywołuje podrażnień na skórze głowy oraz nie osłabia włosów. Farby są dobrze tolerowane przez alergików oraz osoby z nadwrażliwością kontaktową na detergenty i barwniki. Ze względu na zawartość lipokwasów posiadają właściwości ochronne dla skóry i włosów oraz charakteryzują się dobrą tolerancją przez skórę głowy i włosy i dlatego powinny być polecane osobom o wrażliwej skórze oraz z problemami dermatologicznymi.”

 

bezBEZPIECZEŃSTWO

Wszystkie składniki zawarte w farbach BIOKAP spełniają standardy bezpieczeństwa ustanowione przez Unię Europejską. W farbach nie ma żadnych substancji , które nie są dopuszczone do stosowania przez UE.

 

znakOSTRZEŻENIA

Farby BIOKAP mieszczą się w ramach koncepcji „koloryzacja plus ochrona”. Ze względu na delikatny skład, ryzyko podrażnienia jest mniejsze, ale nie znika całkowicie. Należy pamiętać, że choć w bardzo niewielkich ilościach, farby zawierają związki syntetyczne. W niektórych przypadkach, przy bardzo wrażliwej skórze, mogą one powodować podrażnienia. Dlatego zawsze należy pamiętać o przeprowadzeniu testu skórnego przed nałożeniem farby na całe włosy. Instrukcja znajduje się w opakowaniu. Organizm może także wykazać reakcję uczuleniową na roślinne składniki zawarte w BIOKAP. Jednak w zestawieniu z ryzykiem związanym z uczuleniem na barwniki, pozostaje to kwestią drugorzędną.

 

PEŁNY SKŁAD

Różne kolory farb BIOKAP mogą różnić się pod względem składu, który jest podany na każdym opakowaniu. Dlatego nie zamieszczamy ich tutaj. Jeśli będą Państwo mieli pytania dotyczące składu  lub poszczególnych związków prosimy o kontakt z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie wątpliwości.

http://www.biokap.pl/1,2,14,37,zadaj-pytanie-.html

 

AKTYWNE SKŁADNIKI NATURALNE ZAWARTE W BIOKAP

kwasy_owocowe_03Liofilowe kwasy owocowe (kwas mleczny z trzciny cukrowej i buraka cukrowego, kwas cytrynowy z cytrusów, kwas winowy z winogron, kwas  jabłkowy z miodu i porzeczek. Kwasy lipidowe stosowane w farbach Biokap uwalniają kwasy owocowe tylko na fragmentach skóry najbardziej narażonych na podrażnienia spowodowane wysokim pH w trakcie nakładania. Dzięki działaniu polegającym na powolnym uwalnianiu, wnikają głęboko we włosy, działając przeciwuczuleniowo i ochronnie na skórę głowy, gwarantując w ten sposób skuteczną ochronę przed podrażnieniem i uczuleniem skóry. Uwalnianiem kwasów lipidowych sterują aktywatory enzymatyczne – lipazy, które naturalnie występują na skórze.

proteinyProteiny roślinne (ryżowe, sojowe, owsiane, pszenne). Proteiny pszenne charakteryzują się właściwościami nawilżającymi odżywiającymi, sojowe chronią włosy przed szkodliwymi wpływem środowiska, ryżowe nadają miękkości, a owies tworzy powłokę zmiękczającą i uelastyczniającą.

 

argan-oil1[1]Olejek arganowy BIO. Argonia to roślina rosnąca na naszej planecie już od prawie 80 milionów lat. Dziś występuje niemalże tylko na południowo zachodnich terenach Maroka. Okres jej życia i wzrostu to prawie 200 lat. Znana głownie za sprawą swoich leczniczych oraz kosmetycznych właściwości. Cenna nie tylko z powodu rzadkości występowania, ale również z powodu dużych nakładów potrzebnych do wyprodukowania 1 L olejku. Olej arganowy jest najbogatszym we właściwości pielęgnacyjne olejem produkowanym obecnie na świecie. Aż 80% jego objętości stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe. Zawiera duże ilości Omega 6, fitosteroli oraz witaminy E. Olejek arganowy ma właściwości łagodzące oraz uelastyczniające. Witamina E oraz fitosterole pomagają w regeneracji naskórka i łagodzą objawy alergii. Posiadają właściwości antyzapalne i chroniące skórę. W efekcie nawilżają i wzmacniają włosy oraz pielęgnują skórę głowy.

wierzbab-lWyciąg z wierzby. Farby BIOKAP Nutricolor zawierają kwas beta-alkoholowy, który pochodzi z wierzby i jest kwasem salicylowym pełniącym wiele zróżnicowanych, ważnych funkcji kosmetycznych. Chroni włókna włosów przed utlenieniem wywoływanym przez promieniowanie UV, gwarantując długotrwały efekt koloryzacji. Ponadto, zabezpiecza wiązania proteinowe między aminokwasami keratyny sprawiając, że włosy stają się mocne, natomiast końcówki zabezpieczone przed rozdwajaniem. Efekt końcowy jest wyjątkowo zadowalający: miękkie, lśniące i mocne włosy.

 

 

Powiązane posty

Tagi

Podziel się


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/labpharma/public_html/zdrowefarbowanie/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

7 Comments

 1. taka zdrowa farba by mi się przydała, bo ostatnio dałam moim włosom mocno w kość i są na wykończeniu, a odrost aż błaga o pomalowanie

 2. ML

  Skład wcale nie jest taki super naturalny, czytałam i ma ten „osławiony ” niebezpieczny czarny barwnik. J

 3. Kitia

  Ja używam od dawna i nawet jeśli ma jakieś małe ilości chemicznych substancji, to i tak robi z moimi włosami cuda! Już nigdy nie zdradzę Biokapu z drogeryjną farbą.

 4. trueLove

  Super, że to napisaliście. Mam nadzieję że wszelkie wątpliwości zostały rozwiane a Ci którzy tak głośno krzyczeli zamkną buzię z powodu braku argumentów. Szkoda tylko, że sa osoby, które nawet nie próbują wyrobić sobie własniego zdania tylko w ciemno wierzą innym…

 5. iza

  do ML – owszem ma ten składnik, ale tylko w linii pomarańczowej; o składzie delicato, który jest pozbawiony PPD, zgodnie z tym co pisze na stronie, niestety w recenzji nawet nie wspomniano…

 6. agnieszka

  Bardzo dobra odpowiedź, czytałam recenzję blogerki i jestem zniesmaczona jej atakiem i brakiem rzetelnych informacji!

 7. Muszę ją wypróbować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 1 =