Farba Biokap kontra henna? Naturalne farbowanie włosów i niewielka metamorfoza na głowie

Sty 16, 2013 by

Jak każda z nas wie, na rynku mamy zatrzęsienie produktów do koloryzacji włosów. Począwszy od farb, szamponetek, szamponów koloryzujących, a skończywszy… no właśnie. A skończywszy na hennie.

Zacznijmy od henny, czyli roślinnego kosmetyku, przeznaczonego do koloryzacji „ton w ton”. Podstawowym działaniem henny, jest nadanie głębi kolorowi, który mamy na włosach. Henna nie pomoże w diametralnej zmianie koloru, na przykład z blondynki w brunetkę. Niezależnie od pochodzenia henny, każda oddziałuje na włosy tak samo, to znaczy że nie wnika w strukturę włosa, tylko działa na jego powierzchni. Dzięki temu włosy się nie niszczą, a wręcz nawet są wzmocnione. Oczywiście krążą na temat henny różne pogłoski, że mogą oblepiać włosy, że kolor może się nie przyjąć i temu podobne. Tak naprawdę wszystko jest indywidualną sprawą, a nie regułą, że u każdej farbującej się henną osoby wystąpią niepożądane skutki.
henna

Henna utrzymuje się na włosach około 5-6 tygodni, a kolor schodzi stopniowo. Ten roślinny specyfik bardzo dobrze przyjmie się u blondynek, zarówno u tych o jasnym odcieniu, jak i ciemnym. Nieźle kryje siwe włosy, o ile jest ich stosunkowo niewiele.
Aplikacja henny, jest w miarę łatwa. Jeśli chcecie wzmocnić efekt koloryzacji, możecie do mikstury dodać kilka kropel z cytryny. Co istotne, na hennę nie należy nakładać przez kilka miesięcy „normalnej” farby do włosów.

Co do koloryzacji farbą BioKap, po pierwsze daje ona dużo większe możliwości koloryzacyjne. Ze względu na swój delikatny skład, kolorem można bawić się, zmieniając go o 2 tony. Zmiana o 3-4 tony jest możliwa w przypadku wcześniejszego użycia rozjaśniacza, pod warunkiem, że kolorem wyjściowym nie jest ciemny brąz, czy czarny. BioKap jest idealny jeśli chcemy swój kolor przyciemnić, lub podkreślić, nadając mu głębię oraz jeśli chcecie przykryć siwe włosy. Jest to naturalne farbowanie włosów, bez mocnej ingerencji w ich strukturę.
Biokap_farba1

Farby BioKap składają się ze starannie wyselekcjonowanych składników naturalnych, dzięki czemu są one bezpieczne dla włosów. Aż 90% składu barwiącego to sama natura, resztę stanowią barwniki, emulsyfikatory, stabilizatory i utleniacze. Wszystko, co najbardziej szkodliwe dla włosów w produktach koloryzacyjnych, BioKap całkowicie wyeliminował.

Aplikacja farby BioKap jest łatwa, miła i przyjemna. Jest to maska, o konsystencji gęstego kremu, która świetnie pokrywa siwe włosy już podczas pierwszego farbowania.
Farba do włosów Biokap

 

 

 

 

 

 

Podsumowując:

– jeśli chcecie całkowicie pokryć siwe włosy lub zaszaleć z niewielką zmianą koloru, zdecydujcie się na biokap,
– by wzmocnić włosy i nadać im głębię, nada się do tego zarówno henna, jak i farba BioKap. Jednak drugi wymieniony produkt koloryzacyjny zapewni Wam bardziej spektakularny efekt.

Życzę udanego farbowania 🙂

Farba Biokap


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/labpharma/public_html/zdrowefarbowanie/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

3 Comments

  1. fibla

    Raz próbowałam henny, ale nigdy więcej!

  2. Loraine Enerson

    Nie cierpie henny

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen + 14 =